Virginia Legacy Soccer Club

VHSL Honors 141 Legacy Players - All Conference

High School All Conference Honors 2016

VHSL Honors 141 Legacy Players in 2016

 

The Legacy would like to recognize the following boys and girls for their accomplishments this past high school soccer season.  In 2015, 80 Boys and Girls gained All Conference Attention and 36 received All Region or All State recognition, this year, 141 Boys and Girls earned all conference recognition! Stay tuned for All region & State announcments.  

The Virginia Legacy is also proud to announce 4 players from the club have earned conference player of the year!  Congratuations to Caleb Biddle (Poquoson), Max Poelker (York), Reeves Trott (Lafayette), and Brennen Burton (Kecoughtan) for such an incredible season. 

 

All Conference Girls:

CONFERENCE 2

Anna Gillikin - WBHS - 1st Team

Aniya Norvell - WBHS - 1st Team

Reese Degnan - Woodside - 2nd Team 

CONFERENCE 10

Gillian Niesel - Menchville - 1st Team

Helen McDowell - Menchville - 1st Team

Hannah Harris - Gloucester - 1st Team

Sienna Grau - Warwick - 1st Team

Anela Ribic - Menchville - 1st Team

Kaitlyn Casab - Menchville - 1st Team

Lauren Gravette - Warwick - 2nd Team

Cieara Berg - Gloucester - 2nd Team

Alexis Fabila - Menchville - 2nd Team

Isabelle Villareal - Menchville - 2nd Team

CONFERENCE 18

Sofie Fox - JHS - 1st Team

Savannah Cook - SHS - 1st Team

Madeline Allburn - JHS - 1st Team

Kennedy Mills - JHS - 1st Team

Erin Lee - SHS - 1st Team

Maddie Bauman - SHS - 1st Team

Sydney Pepper - GHS - 1st Team

Setta Brown - JHS - 1st Team

Sydney Zari - SHS - 1st Team

Julia Larson - GHS - 1st Team

Juliette Sim - JHS - 1st Team

Malia Valentine - GHS - 2nd Team

Taylor Gubler - LHS - 2nd Team

Kylie Devine - JHS - 2nd Team

Alex Lewis - JHS - 2nd Team

Sabrina Matos - GHS - 2nd Team 

Ryan Long - LHS - 2nd Team

Hope Gibson - SHS - HM

Whitney Horton - GHS - HM

Iliana Tua - LHS - HM

Summer Haag - JHS - HM

CONFERENCE 25

Kristyn Aldridge - WHS - 1st Team

Julianna Weih - PHS - 1st Team

Savanna Monroe - PHS - 1st Team

Sydney Lynch - PHS - HM

CONFERENCE 27

Moira Thomson - York - 1st Team

Brennan Rausch - Tabb - 1st Team

Abby Jurewicz - Tabb - 1st Team

Gabby Solaroli - Tabb - 1st Team

Laiken Speegle - York - 2nd Team

Abby Heckler - Tabb - 2nd Team

Taylor Carr - Tabb - 2nd Team

Schuyler Jurewicz - Tabb - HM

CONFERENCE 33

Kamree Barker - BHS - 1st Team

Pyper Johnston - BHS - 1st Team

PRIVATE SCHOOL 

Brianna Behm - Walsingham - 2nd Team

Stori Carpenter - Hampton Christian - 1st Team

Sarah Smith - Norfolk Collegiate- 1st Team

Melina Gharbo - HRA - 1st Team

Kayla Rutherford - HRA - 1st Team

Kelly Hogan - Nansemond Suffolk - 1st Team

 

All Conference Boys:

CONFERENCE 10

Brennen Burton - KHS - 1st Team - Player Of The Year

Daniel Deanhoffer - Menchville - 1st Team

Gio Zagursky - Menchville - 1st Team

Brad Malarkey - Menchville - 1st Team

Joseph Brevard - Warwick - 2nd Team

Michael Wygant - Hampton - 2nd Team

Richard Gatz - Menchville - 2nd Team

Jordan Sindle - Gloucester - 2nd Team

Ahmed Elsayyad - Warwick - 2nd Team

Harry Conley - Kecoughtan - 2nd Team 

Taylor Fitzgerald - Menchville - 2nd Team

Ian Fitzgerald - Menchville - 2nd Team

CONFERENCE 16

Axel Bax - Atlee - 1st Team

CONFERENCE 18

Reeves Trott - LHS - 1st Team - Player Of The Year

Jason Eckenrode - LHS - 1st Team

Gunnar Copeland - SHS - 1st Team

Chase Green - GHS - 1st Team

Antonio Gonzalez - JHS - 1st Team

Patrick Garber - GHS - 1st Team

Matt Beatty - LHS - 1st Team

Justin Wilson - LHS - 1st Team

Khari Greene - Heritage - 1st Team

Ben Carper - JHS - 1st Team

Davis Pillow - SHS - 1st Team

Steven Wigley - LHS - 1st Team

Tobi Yanez - LHS - 1st Team

David Domalski - LHS - 1st Team

Tahj Chisolm - GHS - 2nd Team

Tom Pogue - LHS - 2nd Team

Isaiah McGee - JHS - 2nd Team

Ishmael Roy - LHS - 2nd Team

Tanner Herndon - JHS - 2nd Team

Gavin Arsenault - LHS - 2nd Team

Kyle Wade - JHS - 2nd Team

Kevin Tripp - JHS - HM

John Adkins - LHS - HM

Zach Galli - LHS - HM

CONFERENCE 25

Caleb Biddle - PHS - 1st Team - Player Of The Year

Danny Cretney - WHS - 1st Team

Connor Massaro - WHS - 1st Team

Darren McCaughan - NKHS - 2nd Team

Jonathan Deeds - PHS - 1st Team

Dylan Paul - PHS - 1st Team

Jared Ford - WHS - 2nd Team

Jake Abston - PHS - 1st Team

Matthew Hrncir - WHS - 1st Team

Amos Knight - PHS - 2nd Team

John-Michael Forrest - PHS - 2nd Team

Brenton Rog - PHS - 1st Team

Daniel Hardy - WHS - 2nd Team

Matt Gillem - PHS - HM

Collin Chance - PHS - HM

CONFERENCE 27

Max Poelker - York - 1st Team - Player Of The Year 

Bailey McClure - York - 1st Team

Matt Montgomery - Tabb - 1st Team

Andrew Lenfant - Tabb - 1st Team

Derek Cook - Tabb - 1st Team

Cameron Dunbar - York - 1st Team

Reese Wolf - Tabb - 1st Team

Paul Mahaffy - York - 1st Team

Zach Brown - Tabb - 1st Team

Gavin Homan - York - 1st Team

Ben Barton - Tabb - 1st Team

Jacob Reimers - York - 1st Team

Nate Jacobson - Tabb - 2nd Team

Aaron Reyes - York - 2nd Team

Josh Everard - Tabb - 2nd Team

Andrew Jurewicz - Tabb - 2nd Team

Preston Klekar - Tabb - 2nd Team

Alex Kleb - Tabb - 2nd Team 

Alasdair Tompson - York - 2nd Team 

Noah Shorb - Tabb - 2nd Team

CONFERENCE 33

Charles Tenbusch - BHS - 1st Team

Lanson Fontaine - BHS - 1st Team

Sharif Donkor - BHS - 1st Team

Andrea Abriani - BHS - 1st Team

Michael Wilson - BHS - 1st Team

PRIVATE SCHOOL

Connor Norris - Walsingham - 1st Team

Kelau Smith - Walsingham - 1st Team

Kyle Cardenas - WCA - 1st Team

Michael Enz - WCA - 2nd Team

moes

whichwich

stream

dicks

enterprse

LL

leeb